Poradenství

Existují dva druhy zákazníků. Jedni plánují svěřit celou stavbu odborné stavební firmě a nechat si postavit dům „na klíč“. Druzí si naproti tomu chtějí co nejvíce práce udělat sami svépomocí. Obě varianty mají své klady a zápory a rovněž úskalí, na které je třeba si dát dobrý pozor.

Dílo pro Vás bude provádět stavební firma na klíč

V případě, že přemýšlíte o přizvání stavebního dozoru na svou stavbu, nečekejte a udělejte to již ve fázi před vybráním dodavatelské firmy. V této fázi – při jednání o ceně díla - Vám zkušený člověk z oboru dokáže ušetřit nejvíce peněz. Při cenách díla kolem 2-3 milionů kč to mohou klidně být i statisíce korun.

Zároveň důrazně doporučuji nechat si zkontrolovat a případně upravit smlouvu o dílo. Většina smluv, které předkládají stavební firmy, jsou jednostranně výhodné pro stavební firmu. Podepsáním takové smlouvy si velice ztížíte své vyjednávací podmínky při případných problémech na stavbě (dodržení termínu, vícepráce, atd)

Dílo si budete provádět celkově nebo částečně svépomocí

V tomto případě Vám dokážu poradit, jak a kde poptat materiál, který budete ke stavbě potřebovat. Došlé nabídky pro Vás mohu zkontrolovat, porovnat a doporučit tu nejvhodnější.

Při provádění stavby svépomocí budete poptávat jak materiál potřebný ke stavbě, tak i různé práce, které si nebudete schopni udělat sami - např.elektroinstalaci, topení, okna, dveře, střechu, atd. Mohu Vám pomoci jak s vytvořením poptávek na tyto práce a dodávky, tak se i v následně obdržených nabídkách vyznat a vybrat pro Vás tu nejvýhodnější.